ابداع روشی برای خارج کردن سنگ‌های شاخ گوزنی کلیه از طریق پوست و به روش خوابیده

سیاوش فلاحتکار، مبدع این روش و رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: تحقیقات انجام شده در این مرکز نشان می‌دهد عمل خارج کردن سنگ‌های بزرگ و شاخ گوزنی کلیه از طریق پوست (PNL) و به روش خوابیده به پشت بر روی افراد چاق نسبت به افراد معمولی اثر نامطلوبی ندارد، بلکه موثر و بی‌خطر است.
وی با بیان اینکه این روش برای اولین بار توسط مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سطح جهانی ارائه شده است، افزود: روش خارج کردن سنگ‌های بزرگ و شاخ گوزنی کلیه از طریق پوست (PNL) و به روش خوابیده به پشت مزایای فراوانی دارد.

به ادامه مطلب بروید...

 


فلاحتکار افزود: هم اکنون روش جدید خارج کردن سنگ‌های شاخ گوزنی کلیه به روش خوابیده به پشت در مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به طور مرتب در حال انجام است و مورد استقبال متخصصان نیز قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خارج کردن سنگ‌های بزرگ و شاخ گوزنی کلیه به روش خوابیده به شکم صورت می گیرد، تصریح کرد: این مطالعه بر روی دو گروه از بیماران کلیوی انجام شد که نتایج عمل با توجه به BMI (توده بدنی بیمار) بررسی و مشخص شد که مدت زمان بیهوشی در روش خوابیده به پشت به وضوح کمتر از زمان بیهوشی در روش خوابیده به شکم بوده است.
رئیس مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: این ابداع در عرصه پزشکی، امسال موفق به کسب رتبه اول تحقیقات ارولوژی در مقطع سنی زیر 45 سال در کشور شده است.

ادامه مطلب
:: کلمات کلیدی : سایر، پزشکی، اطلاعات عمومی

نوشته شده توسط نگار سومائی در دوشنبه ٢٠ خرداد ،۱۳٩٢ و ساعت ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ

نظرات ().:: Powered By persianblog.ir Copyright © 2009 by ngr973 ::.
.:: Design By :
wWw.Theme-Designer.Com ::.


موسیقی (۱٦)

اطلاعات عمومی (۱٤)

سایر (۱۳)

هنر (۱٠)

زندگی نامه (٥)

ساز شناسی (٥)

مطالب علمی جالب (٥)

بزرگان موسیقی (٥)

پزشکی (٥)

طنز (٤)

شعر (۳)

تاریخچه (۳)

عشق (٢)

وب مستر (٢)

الکسا (٢)

کاریکاتور (۱)

پیامک بلاگ


.:.
فید متخب من